Výsledek hledání pro výraz
Všechny kategorie
  Menu Zavřít
  ;

  Ostropestřec mariánský Osiva moravia 4 g

  Popis : Jednoletá bodlákovitá bylina dorůstající výšky až 150 cm. Pěstuje především na zahrádkách jako okrasná letnička a zázračná léčivka v jednom. Jako droga se využívají semena. Podporuje regeneraci jater a tvorbu žluče. Velmi účinná při jaterních onemocněních, žlučových potížích a nechutenství.
  16 Kč
  i h
  dodací lhůta : Skladem na prodejně
  1. Ostropestřec mariánský má rád dostatek tepla a slunečních paprsků. Na zahradě mu proto vybereme slunné a před větrem chráněné místo.
  2. Vyhovuje mu dobře propustná hlinitá, mírně vápnitá půda. Špatně snáší kyselé půdy.
  3. Semena vyséváme přímo na záhon do řádků vzdálených od sebe 60 cm a do hloubky 2–3 cm během dubna a května, když teplota půdy dosáhne minimálně 5 °C.
  4. Klíčení trvá přibližně tři týdny, ale tuto dobu můžeme zkrátit skoro o polovinu, když semena před výsevem namočíme na několik hodin do teplé vody.
  5. Ostropestřec mariánský je hodně náročný na prostor, přízemní růžice listů může mít v průměru až 85 cm. Vzešlé rostlinky proto vyjednotíme na vzdálenost nejméně 60 cm. Brzy vyroste statná ostnatá rostlina, kterou hlavně v prvních fázích růstu okopáváme a odplevelujeme.
  6. Zalévat ani hnojit příliš nepotřebuje.
  7. Ostropestřec mariánský kvete od srpna do září. Když se na květech začíná objevovat bělavé chmýří, nastane čas pro sběr léčivých semen.
  8. Semena jsou šedohnědé nažky s bílou chocholkou se sbírají krátce před úplným dozráním. Dozrávání nažek signalizují bílé chocholky, které se objevují v horní části úboru.
  9. Zralé úbory odstříháváme zahradnickými nůžkami. Vyčištěné nažky sušíme v tenké vrstvě na větraném místě ve stínu. Semeno je olejovité, oplodí hořké chutí a téměř bez zápachu.
  10. Stejně jako jiné bodláky může být ostropestřec až nepříjemně invazivní. Proto musíme zralá semena včas sklidit, než se rozlétnou po celé zahradě i širokém okolí.
  Zákazníci zde také zakoupili...

  Jar pěna náplň 375 ml

  Popis : Čisticí prostředek JAR Active Foam určený pro ruční mytí nádobí. Díky revoluční technologii okamžitá pěna není potřeba houbičku namáčet, stačí JAR rovnou nanést na houbičku a ihned mýt. Nechybí ani tradiční přednosti JARu jako jsou silné mycí a odmašťovací vlastnosti. Tento čistící prostředek na nádobí je zároveň šetrný a jemný k vaší pokožce.
  99 Kč

  Tráva pro kočky Seva Moravia 15 g

  Popis : Rychle rostoucí rostliny, které kočky chované v bytech okusují.
  11 Kč

  Linteo papírové kapesníky box 200 ks

  Popis : Jemné bílé dvouvrstvé papírové kapesníky Linteo vám zaručí vysokou jemnost, měkkost a pevnost.
  39 Kč